our publications

We are building the future! view

Newsletter

questionnaire

News

Firma z tradycjami

21-02-2013

Założona w 1956 roku, dziś jest jedną z czołowych firm zajmujących się kowalstwem artystycznym. Z roku na rok ciągle się rozwija.

Firma Ireneusz Kozłowski SA należąca do Wschodniego Klastra Budowlanego istnieje od 1956 roku. Od dwóch pokoleń zajmuje się kowalstwem artystycznym. Początkowo firma świadczyła drobne usługi. Zajmowała się podkuwaniem koni oraz reperacją narzędzi. 
- Od 2001 roku prowadzę działalność samodzielnie - mówi Ireneusz Kozłowski. - Ma ona niewiele wspólnego z produkcją użytkową, a większość prac można określić jako kowalstwo architektoniczne lub kowalstwo artystyczne - mówi. - Współcześnie nasze kowalstwo to głównie bramy, furtki, ogrodzenia, balustrady, meble domowe i ogrodowe, itp. Firma realizuje oferty od standardowych po nietypowe – na każdy wymiar i o dowolnym wzorze. - Zajmujemy się także różnego rodzaju usługami ślusarskimi i automatyzacją – dodaje Ireneusz Kozłowski. – Staramy się zagwarantować klientom jak najszerszy zakres usług, dlatego w styczniu 2009 r. otworzyliśmy nowoczesną, największą w regionie malarnię proszkową. Bazując na nowoczesnych urządzeniach o dużej wydajności firma świadczy usługi wysokiej jakości. Oprócz tego od kilku lat firma posiada tytuł “Złotego Partnera” firmy NICE – wiodącego producenta automatyki do bram i ogrodzeń. – Tytuł ten przyniósł nam prestiż i wyróżnienie wśród szerokiego grona partnerów oraz pomógł uzyskać przewagę rynkową.
Malarnia proszkowa Ireneusza Kozłowskiego jest największą tego typu malarnią w regionie. Nowoczesne urządzenia o dużej wydajności pozwalają osiągnąć wysoką jakość usług. – Malujemy powierzchnie stalowe czarne i ocynkowane oraz aluminium reklamowe (kasetony świetlne) – wymienia Kozłowski. – Jako jedyni w regionie dysponujemy automatyczną myjnią ciśnieniową, do chemicznego oczyszczania i przygotowania powierzchni do lakierowania. Malarnia posiada także dwie linie aplikacyjne (kabiny z urządzeniami renomowanej firmy Nordson), które pozwalają malować dużą ilość elementów przy zachowaniu najwyższej jakości. – Pomalowane elementy poddajemy polimeryzacji w temperaturze do 220 stopni w piecu o
wymiarach 7,5x2,3x1,8 m, który jest największym w regionie – mówi Kozłowski.
Malowanie proszkowe polega na nanoszeniu na powierzchnię metalową farby w postaci proszku. Metoda ta pozwala na bardziej precyzyjne pokrycie farbą powierzchni, niż jest to możliwe przy zwykłej farbie rozpuszczalnikowej. Metoda malowania proszkowego opiera się na nakładaniu farby za pomocą natrysku elektrostatycznego, a ciepło, które jest wydzielane prowadzi do sprowadzenia farby do postaci płynnej. To samo ciepło, sprawia, że farba zostaje utwardzona, a na powierzchni otrzymuje się gładką warstwę bez zacieków czy zgrubień.
Lakierowanie proszkowe pozwala na bardzo efektywne wykorzystanie substancji malarskich – są one zużywane w praktycznie 100 procentach. Dodatkowo uzyskana w ten sposób powłoka jest bardzo trwała – odznacza się wysoką odpornością na korozję, czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne oraz na wysoką temperaturę. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze względy estetyczne – lakierowanie proszkowe pozwala precyzyjnie zamaskować niedociągnięcia powstałe przy obróbce mechanicznej.

news list

Members of the cluster